• TurkishEnglishGermany

ÜRÜNLERİMİZ

HDPE -YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN

  • Ürün Kodu hdpe

HDPE nedir?

HDPE terimi, yüksek yoğunluklu polietilen anlamına gelir. HDPE, etilen monomerlerinin  polimerizasyonundan oluşan bir polimer malzeme olan yüksek yoğunluklu polietilendir. Bu malzeme, polimer malzemenin mukavemeti ve yoğunluğu arasında yüksek bir orana sahiptir. Bu nedenle plastik şişe, boru vb. üretiminde kullanılır. Bu polietilen malzeme için yoğunluk aralığı 0,93 ila 0,97 g/cm3’tür.

HDPE kullanmanın diğer polimerlere göre avantajları arasında maliyet etkinliği, yüksek sıcaklıklara dayanma yeteneği, sızmama özellikleri, UV radyasyonuna direnç, birçok kimyasala direnç ve sertlik sayılabilir. Bazı dezavantajları da vardır. Dezavantajları arasında kötü hava direnci, yanıcılık, stres çatlamasına duyarlılık vb.

HDPE malzemesi, plastik şişe, oyuncak, kimyasal kaplar, boru sistemleri, plastik poşetler, snowboard, araçlardaki yakıt depoları vb. üretiminde kullanışlıdır.

Polietilenin lineer versiyonu, etilenin polimerizasyonundan yapılan hafif çok yönlü sentetik reçine. HDPE, Ziegler-Natta ve metalosen katalizörleri veya aktifleştirilmiş krom oksit (Phillips katalizörü olarak bilinir) kullanılarak düşük sıcaklık ve basınçlarda üretilir. Yapısında dalların olmaması, polimer zincirlerinin birbirine yakın bir şekilde paketlenmesine izin verir, bu da yüksek mukavemetli ve orta sertlikte yoğun, yüksek kristalli bir malzeme ile sonuçlanır. Düşük yoğunluklu polietilenden 20 °C’den (36 °F) daha yüksek bir erime noktasıyla, sterilize edilebilmesi için 120 °C’ye (250 °F) tekrar tekrar maruz kalmaya dayanabilir. 

Call Now ButtonHEMEN ARA!